Informace pro rodiče

Kemp je vypsán v termínech uvedených na úvodní stránce. Vedení kempu zajišťují zkušení lektoři, proškolení kurzem první pomoci. V terénu disponují základním servisním vybavením a jsou schopni operativně řešit drobné servisní zásahy. Během výletů též dbají na pitný a stravovací režim dětí a také na vhodnou techniku jízdy.
U dětí požadujeme schopnost jízdy ve skupině po veřejné komunikaci a přiměřenou fyzickou zdatnost. Cyklovýlety plánujeme v nenáročném terénu s mírným převýšením v délce cca 15-40 km s přestávkami.
Trasy budou přizpůsobeny s ohledem na věkovou strukturu a fyzickou zdatnost skupiny. Snažíme se co nejvíce vyhnout frekventovaným komunikacím, tedy maximálně využívat turistické trasy a cyklostezky. Nicméně při přesunech je pravděpodobné, že bude nutné použít kratší úsek po silniční komunikaci. Je tedy nutné, aby dítě zvládalo jízdu ve skupině a bezpečně ovládalo svůj stroj jak v provozu, tak i v terénu.
Klademe důraz na maximální bezpečnost všech dětí během kempu.
Podmínkou účasti je trekingové nebo horské kolo s přehazovačkou. Kolo musí být seřízené, bez vůlí a bezpečně brzdící. Toto bude kontrolováno před zahájením kempu!

Nutná výbava dítěte na tábor:
vlastní trekové nebo horské seřízené kolo, kartička pojištěnce, helma, zámek na kolo, náhradní duše, malý batoh vhodný pro cyklistiku, dobře těsnící láhev na pití, pláštěnka
Cena kempu: 3 600,- Kč / 5 dní